מעצבי שמלות כלה

מעצבי שמלות כלה 

מעצבים שבוחרים תחום של עיצוב שמלות כלה חייבים להיות בעלי תכונות מיוחדות. ראשית , הם חייבים להיות יצירתיים כדי ליצור כל העת חידושים בנישה שהיא די רוויה. בנוסף, הם צריכים להוציא לפועל את הרעיונות שלהם בצורה מקצועית טובה. כלומר: תפירת השמלות חייבת להיות תפירת עילית עם גימור מושלם. השמלה חייבת לשבת טוב על הגוף של האישה, וכלות תרצינה שהמראה שלהן יהיה מושלם. כי אחרת כל הביטחון העצמי שלהן ייעלם.

יכולת להבין את רצון הכלה

אחת התכונות החשובות שצריכות להיות למעצבים היא הבנה בפסיכולוגיה של הכלה, והיכולת ללמוד את הטעם שלה, להפנים את הבקשות ולתת פתרונות ראויים שישביעו את טעמה. דבר זה אינו פשוט, והוא צריך להפגין נחישות וגם לא מעט גמישות בעת תכנון העיצוב של השמלה, כי תמיד יש כלות דעתניות שתרצינה את הסגנון שהן אוהבות, ואשר, לא בהכרח, מתאים לגזרתן. יש חשיבות גדולה מאוד בהעברת תחושת הביטחון העצמי של המעצב אל הכלה, והוא אשר ירגיע אותה, ויגרום לתהליך הכנת השמלה להיות נינוח.

בחירה נכונה

כלה צריכה ללכת עם הרצון שלה בכל מה שקשור לבחירת שמלה, מאחר והיא צריכה להרגיש טוב עם עצמה בחתונה. תהליך בחירת השמלה יכול להיות ארוך, אבל שווה לה להשקיע את הזמן הנדרש בכך. חבל יהיה להתחיל תהליך של תפירה, ולראות לאחר זמן מה שהסגנון לא אהוב עליה או שאינו מתאים לגזרתה. מעצב יכול לעזור לה להחליט ולייעץ כבר בשלבים הראשונים על כיוון נכון. תהליך התפירה ארוך ומחייב מדידות רבות, ולכן, כדאי להתחיל אותו זמן ניכר לפני מועד החופה.

חומרי גלם לתפירת השמלות

לרשות המעצבים יש מבחר גדול מאוד של חומרי גלם לצורך עיצוב שמלות כלה. יש בדים בצבעים שונים. מהם בדי תחרה, משי שיפון, סאטן ועוד. יש בדים שמשובצים אבני חן. יש סוגים שונים של לבוש משלים לשמלה עצמה, כמו: שובל, הינומה,  חצאית שיפון, עליוניות ועוד. כל מעצב יודע לתכנן סוגים שונים של שמלות כלה כמו: שמלות נפוחות, מתרחבות, קלאסיות, רומנטיות ועוד. יש סגנונות עיצוב שונים כמו שמלות עם מחשופים, שמלות צנועות ועוד רבות אחרות.