שלל עצות לחתן המתחיל בבחירת בגדים לחתן

חברים ושאר בני משפחה מתלווים לחגיגת בחירת בגדים לחתן, בחירת בגדי חתן זה אירוע, בדומה לחתונה שהלוואי ויתרחש לא יותר מפעם בחיים.

אל תהפכו את מאורע בחירת בגדי חתן לאירוע שייצרב לרעה, והקפידו על אותם כללים הבסיסיים וההכרחיים בכל אירוע, אותם כללים ששמעתם אי שם בעברכם הרחוק, ומיני אז התנערתם מהם לחלוטין.
ובכן, הבה נתחיל:

עצות לחתן בבחירת בגדים

ראשית, בגדים לחתן נועדו לחתן, לצבע עורו, למבנה גופו, לאירוע בתאריך שבחר הוא, לפי סגנון האירוע אותו בחר, וכך הלאה. האירוע לא נועד להיות תיקון או חידוש לאירוע של אף אחד מבין המוזמנים לסייע, ועליהם לנהוג בתשומת לב מלאה וסיום שכל בבואם לעוץ עצה ולסייע לו בבחירת בגדי חתן.

שנית, בעניין עונת החתונה: מלבד חתונת שישי רוב החתונות נערכות בערב, ובאקלים הישראלי יש משמעות רבה למיקום הגאוגרפי ולעונת השנה.

אין דין בחירת ביגוד לחתונה בעמק החולה בינואר, כדין בחירת בגדי חתן בחום של בית שאן באוגוסט או בלחות של המימית של שפיים ביולי.
בחתונת קיץ כלל העניין דורש תפירה מבדים אווריריים וקלים כגון פשתן וכותנה למשל, ואת הפוליאסטר והצמר לדחות רק לחודשי החורף הקרים ביותר.

שלישית, על אף הנהוג בחלק מן המסורות בעדות והמוצאים השונים בכור ההיתוך הישראלי, על פי רוב ועל פי הנהוג כיום בחלק מבתי האפנה, על צבע החליפה להיות הפוך לצבע העור: חליפה כהה לבעל עור בהיר, וחליפה בהירה, לבעל עור כהה.

רביעית, אין בכך כדי לדרוש קונטרסט נוסף עם החולצה, החולצה עשויה להיות בכל צבע כל עוד יתאם לצבע העור והגוף, והתאמה איננה תואם: כלומר התאמה והלימת צבעים לא דורשת צמצום לכדי צבע אחד – אפשריים בהחלט שילובים שונים. יש גם לזכור לרכוש מספר חולצות זהות, שתיים לפחות, להחלפה בעת הצורך: יין הקידוש בחופה ניתז, לחות יולי אוגוסט הרטיבה, וכדומה.

חמישית, עדיף לבחור בגדים לחתן שישמשו אותו גם אחרי האירוע. זו פריבילגיה אחת נוספת שיש לחתן על פני הכלה, שלאחר האירוע תוכל לעשות משמלתה וילונות, מפה, וכיסוי לחלה בשבת.

שישית, אל תפסחו אל מחשבה וכובד הראש, גם באבזור הנוסף: נעליים מתאימות, חגורה, לפחות. למהדרין בלבד, גם חפתים, ו – או ווסט, ו – או שלייקס.